Imamo dobro glasbo: torek, 29.11. @ Kino Šiška (Ljubljana)
Avtor: Urban Bolta
kaj: Imamo dobro glasbo
kje: Komuna, Kino Šiška (Ljubljana)
kdaj: torek, 29. november 2011, ob 19:30
vstopnine ni!
Kar se je začelo leta 2008 in naletelo na odprta ušesa, dober odziv glasbenikov in javnosti, je smiselno nadaljevati. S projektom “Hočemo dobro glasbo!” smo do letos oblikovali tri zaokrožene, avtorsko krepke in žanrsko pestre kompilacije, ki so se izkazale kot spodbuda in priložnost izvajalcem za širšo prepoznavnost. Letos smo bili člani komisije neprijetno presenečeni, ko smo po ob koncu poletja ugotovili, da je prispelo premalo skladb, ki bi kakovostno nadaljevale v zadnjih treh letih oblikovane kompilacije, zato smo bili prisiljeni podaljšati razpis v dobrobit dobre glasbe. Kot kaže družbena in socialna kriza nista dovolj, ampak je bilo treba seči še po takšnih “kritičnih”, “rigoroznih” potezah, ki sprva niso naletela ravno na odobravanje, a na koncu le obrodile sladke glasbene sadove in iztisnila novo sočno domačo glasbo.
Pod odrom dvorane Komuna tiskovna konferenca, na odru pa izbrani izbranci letošnjega razpisa Vala 202 Hočemo dobro glasbo. Rezultat bo nov album “Val 011 – Imamo dobro glasbo!”