Iced Earth vodja se je distanciral od založbine tožbe
Avtor: Urban Bolta
Iced Earth vodja Jon Schaffer se ne strinja s tožbo svoje založbe Century Media, ki je podalo obtožnico proti 7500 oboževalcem zaradi nezakonitega dolpotega bandovega najnovejšega albuma »Dystopia«.
Založba je vložila okoli 7500 ovadb, od tega jih je 4327 povezanih z Iced Earth. Založba trenutno sicer razpolaga zgolj z IP naslovi grešnikov. Sedaj založbina pravna služba skuša pridobiti pravice za dostop do konretnih imen, ki so si na nezakonit način prisvajala glasbo. Če bo založba prišla do teh podatkov, krivcem grozi dostava pisma, v katerem jih bodo pozvali k plačilu nekaj tisoč dolarjev kazni, v drugačnem primeru pa bodo vabljeni na sodišče, kjer bo ta denarna kazen v primeru izgubljene tožbe še nekajkrat višja.
Jon Schaffer se z dejanjem založbe ne strinja: »Tožba založbe Century Media je pritegnila tudi mojo pozornost, saj je neposredno povezana z našim zadnjim albumom. Želim sporočiti, da z ravnanjem založbe nimam nič, žalostno, da me niso vprašali niti za dovoljenje.
Po eni strani razumem založbo, da v kriznih časih še težje prodaja glasbo, a se z njenim ravnanjem vseeno ne strinjam. Vsem našim oboževalcem želim sporočiti, da bi dejanje preprečili, vkolikor bi nas založba pred samim začetkom akcije vprašala za dovoljenje«.