Tilen Pusar, četrtek. 31.01.2013, Ljubljana (Orto bar)!

0 3

kdo: Tilen Pusar
kje: Ljubljana, Orto Bar
kdaj: četrtek, 31.01.2013, ob 22:00 uri

Njegova ljubezen do glasbe se je začela med potjo v vrtec, ko je vsako jutro prepeval.

Velikokrat je plezal na drevesa, pel in sanjal. Izhaja iz glasbene družine, zato so ga mama, teta in stric vpisali v glasbeno šolo s ciljem, da postane violinist. Njegova mama Marija Pusar sodeluje v več pevskih zborih, teta Ana Pusar Jerič je svetovno znana sopranistka. Kot otrok in mladostnik je bil po značaju velik upornik in sanjač. Osnovno in glasbeno šolo je zgolj obiskoval, nikakor pa ni bil redno prisoten pri pouku. Mnogo bolj pomembno se mu je zdelo raziskovati življenje izven šolskih klopi in to prepričanje je ohranil do danes. O šolah ne želi izgubljati besed, saj ni našel smiselne povezave med šolo sistema in šolo življenja.Violino je igral dobro, teoretični del glasbe pa je popolnoma prezrl in se tako zanašal izključno samo na uho in občutja, ki jih zvok in melodije oživljata.

Pri dvanajstih letih je na nekem koncertu prvič v živo slišal zvok električne kitare, Fender Telecaster.

Ta magičen in raznolik zvok ga je zaznamoval za celo življenje. V istem letu je še spoznal moč ljubezni do sošolke in takrat je bilo konec violine in začetek električne kitare.

Po igranju in petju v šolskem bandu je raje igral sam. Najraje improvizira in sklada nove melodije. Na njegovo igranje je sprva vplival Jimi Hendrix, razni blues country izvajalci in v večjem delu Mark Knopfler. Njegova glasba ga spremlja skozi vsa življenska obdobja. Sledilo je obdobje nemirne mladosti, ko je kot upornik odšel pri šestnajstih letih delat v Nemčijo kot gradbeni delavec. Nabral si je novih izkušenj in domov prinesel novo kitaro. Njegovo vsestransko udejstvovanje ga je peljalo od boksa, dvigovanja uteži, odhoda v vojsko. Po končanem vojaškem roku mu je sosed predlagal delo na radiu. Kot zvočni producent je v teh vodah deloval dvanajst let. V tem obdobju si je ustvaril družino in ji posvetil deset let svojega življenja. Ustvarjal je radijske oddaje in oglase ter tržil oglasni prostor.

Sledilo je temačno obdobje v njegovem življenju, ko je izgubil vse. Sam pravi, da je blagor, ko v življenju izgubiš vse, ker imaš takrat priložnost najti sebe. Prijateljica ga je povabila na poslovni seminar o zdravi prehrani. Ni naklučje, da je tam slišal življenske zgodbe, ki so spremenile njegovo življenje. Nalil si je čistega vina in se odločil, da bo živel svoje sanje, ustvarjal glasbo ali pa življenja ni vredno živeti. Tako je pri svojih 34 letih izdal prvi album Inner strength (Notranja moč). Album je nastal zanj najtežjem, a tudi najlepšem obdobju, zato ima njegova glasba močan čustven in evforičen naboj in se dotakne slehernega poslušalca.

S svojo glasbo orje ledino po klubih, pubih, raznih prireditvah in se prebija navzgor.

Preko svoje glasbe izraža zgodbe, ki jih piše življenje.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki