R.A.F.A.L.: Nausea (LA, ZDA, Ex-Terrorizer), Desinence Mortification (Cro), 09.10.2013, Ljubljana (klub Gromka)!

0 4

Avtor: Aleš Podbrežnik

kdo: R.A.F.A.L.: Nausea (LA, ZDA, Ex-Terrorizer), Desinence Mortification (Cro)
kdaj:
sreda, 9. oktober 2013 ob 21:00
kje:
Ljubljana (klub Gromka)

Zgodba Nausee (LA) je vsekakor povezana s Terrorizer. Nauseo, ki je nastala na pogorišču Majesty, sta leta 1987 ustanovila dva člana Terrorizer: Alfred “Garvey” Estrada (bas) in Oscar Garcia (vokal in kitara) z željo, da bi nov bend zvenel nekoliko bolj punkish, Discharge-like in bil bolj politično orientiran. Ime Nausea so vzeli iz istoimenskega komada benda Heresy ter se priključili vse bolj razvijajoči se death metal/ekstremni glasbeni sceni, ki so jo v tistem času sestavljali bendi a la Death, Master, Repulsion, Napalm Death, Extreme Noise Terror, Doom, Kuro, Death Side itd. Nausea, kot predstavnica kalifornijske podzemne scene, razvije svojo prepoznavno različico industrijskega grind crust mixa. Povezanost s Terrorizer ostane, izdajo skupni split demo 87′-88′, na plati World Downfall (1989) Terrorizer igrajo komade od Nauseae, leta 1991 pa izzide legendarni NAUSEA / TERRORIZER split demo. V devedesetih zamenjajo nekaj članov, s tem pa se nekoliko bolj usmerijo v grind vode (z bendi kot Excruciating Terror, Phobia, Sadistic Intent, Demolition), a še vedno ohranijo prepoznavni old school politični grind. Nausea prihaja v Evropo prvič in to na le 7-dnevno turnejo, zato ne zamudite priložnosti, da jih vidite in slišite v živo!

Trenutni line-up:
Oscar Garcia : Vocals, Guitar
Eric Castro : Drums        
Alfred “Garvey” Estrada : Vocals, Bass 
Vito Tagliente : Guitar  

Diskografija:
Terrorizer – Nausea Split demo 87′ – 88′ (1988)                                   
Mind Dead (1990)                                           
Split Demos (1991)                                         
Crime Against Humanity (1991)                                                
Psychological Conflict (1991)                                      
Tumor (1992)                                    
The Suffering Continues (kompilacija, 2002)                                      
Abscence of War (2003)                                               
Who Would Surrender ? (2003)                                                
No Emperor (split z Unholy Grave, 2005)
Images of Abuse (2006)                
World Struggle : Demos ’88-’92 (kompilacija, 2013)
http://nausea.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/pages/Nausea-Los-Angeles-Grindcore-band/145496682169752

Desinence Mortification prihajajo iz vrst odličnih bendov, ki že desetletja krojijo puljsko podzemno sceno (Anti-Odpad, Bolesno Grinje itd.). Bend je nastal leta 1993, preigravajo pa grind s političnimi besedili. Descinence Morification so pogosto menjali postavo, posneti so številni demo materiali, split Ep s Excreted Alive, split tape z  S.M.C. in zadnja kompilacija iz 2008 z naslovom “15 years of grind sacrifice”, kjer se nahaja izbor iz celotnega opusa ustvarjanja. Že kar nekaja časa je minilo, odkar smo jih imeli priložnost videti na domačih odrih, zato je pričakovanje toliko močnejše. Desinence Mortification so brutalizacija sluhovodov, zvočni napad najvišje stopnje, personificirana destrukcija, Desinence Mortification so GRIND!
http://desinencemortification.bandcamp.com/

kontakt: [email protected]
cena vstopnice: 8,00€

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki