Rodoljubac (Thunderbabies, Eni najslabših), release party, petek, 19.12.2014, Tolmin (MMC Mink)!

0 1

Avtor: Aleš Podbrežnik

kdo: Rodoljubac (plus Thunderbabies, Eni najslabših)
kje: Tolmin, MMC Mink
kdaj: petek, 19.12.2014, ob 21.00 uri

vstopnina: 3,00€

Rodoljubac so končno le dočakali izid EP – ja z naslovom “Terrapija šoka”. Uradno bodo proslavili njegov izid v petek, dne 19.12.2014 v tolminskem Mmc Mink. Poleg Rodoljubac bodo kot gostje nastopili Thunderbabies in Eni najslabših.

Na EP-ju je pet komadov, ki so nastali pred dvemi leti na snemanju, ki naj bi predstavljalo prvi korak do novega “pravega” Rodoljubac albuma. Projekt je na žalost padel v vodo, saj je originalni bobnar in ustanovni član Matjaž Zuodar – Colonello skupino po snemanju zapustil. Njegov naslednik na bobnarskem stolčku Rok Peršolja (ex Lintver), pa je po prihodu v bend prinesel precej novih idej in je tudi stilsko precej drugačen od Matjaža, zato so se Rodoljubac odločili, da nov album, ki ga načrtujejo za prihodnje leto posnamejo v celoti z Rokom.

Ker je bilo že posnetih pesmi skupini škoda, saj predstavljajo določeno obdobje v njeni zgodovini, so se Rodoljubac odločili, da jih izdajo v obliki EP-ja. Posnetki so nastali v Gumakura studiu v Tolminu, tonski mojster je bil Janez Zega, ovitek pa je delo člana zasedbe Damirja Mraka. Dva komada, Globalni škodljivc in Možeš da pališ sta že bila izdana na kompilaciji tolminskih skupin Upitje spod Migouca, ki je tudi izšla letos.

Zgoščenko je izdala kultna hrvaška underground založba “Slušaj najglasnije”.

Thunderbabies:
Thunderbabies so odbita Rock’n’Roll atrakcija, ki deluje vse od leta 2002. Že na svojih začetkih so posneli iskrive demo posnetke z naslovom “K4-411”. Predstavljali so spogledovanje s Punk-rockom in garažnim Rock’n’Rollom. Seveda ne moremo mimo vpliva detroitskih namazanih akordnih variacij in tudi avstralskega Rock’n’Rolla. Med 2005 in 2014 & His Heretics, The Babies, Muškat Hamburg, itd. S komadom Vengeance so se znašli na mednarodni Rock’n’Roll kompilaciji “Vsi živi”, ki jo je izdala FV music. Sodelovali so v projektu Rockerji pojejo pesnike s komadom “Cesarstvo čutil” in pripravljali nove komade za svoj drugi album K4-411. Leta 2014 se jim pridruži Juš Šenica in s seboj prinese novo energijo in zagon. Tokrat bodo v Minku predstavili njihov nov album Kick-Off!, katerega so izdali pri FV Music.

https://thunderbabies.bandcamp.com/ 

Eni najslabših:

Eni Najslabših aka Ansambel Veseli Slawkoti”. Prihajajo iz Vipave, glede zvrsti se ne popolnoma opredeljujejo, igrajo od punka do rock’n’rolla, od hitrejših ritmov do balad.  Igrajo vse kar jim pade na srce in v tem najbolj najdejo. “V glasbi je energija, in vino veritas!”

Uradni FaceBook profil skupine Eni najslabših!

 

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki