Dave Kilminster je izdal solo album
Avtor: Peter Podbrežnik
Kitarist Dave Kilminster, ki trentuno spremlja Rogerja Watersa na njegovi turneji “Dark Side of The Moon Tour” je izdal solo album, ki nosi naslov “Scarlet”.
Album vsebuje deset skladb, ki predstavijo Daveove izredne kitarske in pevske sposobnosti s širokim obsegom različnih glasbenih stilov in vplivov. Ljubitelji skupine Asia so bili vedno naklonjeni temu kitaristu, ki je sodeloval tako z Asio kot solo zasedbo Johna Wettona. Dave je bil skupaj z Johnom in Carlom Palmerjem nekaj časa tudi član kratkotrajne skupine Qango, nastopal pa je tudi s Kenom Hensleyem in Carlom Palmerjem. V zadnjih letih je Dave nastopal v solo skupini Keitha Emersona, kjer je združil moči z Emersonom, bobnarjem Peteom Rileyem in basistom Philom Williamsom. Slednji ima svoj delež tudi na “Scarlett”. Več o Daveu lahko izveste TUKAJ.