James Blake objavil tri nove skladbe
James Blake nas zadnje dneve in tedne pridno zalaga z novo glasbo iz prihajajočega albuma Overgrown. Poleg že znane Retrograde, je te dni predstavil še skladbe ”Digital Lion”, ”And Holy Ghost” in ”Voyeur” (znana je tudi že ‘dub’ različica).
Skladbo ”Digital Lion” je posnel skupaj z eminenco alternativne, elektronske in ambientalne godbe, gospodom Brian Enom. Skladba predstavlja precejšen odmik od Blakeovih dosedanjih del in čudovito najavlja prihajajoči Overgrown.
Album bo izšel 8. aprila preko založbe Atlas/Republic. To bo Blakeov drugi album. Prvenec z njegovim imenom je izšel leta 2011 in je glasbeno sceno lepo pretresel z osvežilno mešanico dubstepa in novega soula.
Blake bo to poletje veliko koncertiral tudi po Evropi. Zaenkrat so najavljeni predvsem datumi v večjih zahodnih (glasbenih) prestolnicah, kot so Pariz, London, Dublin, Barcelona, Oslo…
Digital Lion:
Voyeur: