Liverpoolski klub Cavern gre na dražbo
Avtor: Urban Bolta
Legendarni liverpoolski klub Cavern, kjer so v svoji zgodnji karieri skoraj tristokrat nastopili Beatli, je naprodaj.
Tuji mediji poročajo, da je družba, ki upravlja s stavbo, v sklopu katere se nahaja Cavern, zašla v hude finančne težave. Britanske oblasti so družbo že razglasile za insolventno, zato se bo celotna stavba znašla na avdiciji, ki se bo odvila v tamkajšnjem hotelu Park Lane.
Klub The Cavern je vrata odprl daljnega leta 1957, slogovno je že takrat spominal na pariški jazz club La Caveau, po katerem je tudi dobil ime. Med februarjem 1961 in avgustom 1963 so tam kar 292-krat nastopili takrat v širšem glasbenem svetu še maloznani Beatli. Igrali so večinoma v času malic in kosil in so tako služili kot razvedrilo za delavce, tam pa jih je prvikrat videl tudi menedžer Brian Epstein, v sodelovanju s katerim so Beatli postali svetovna veleuspešnica. Kakorkoli že, pa današnji Cavern ni isti, kot tisti, v katerem so igrali Beatli. Ko so v Liverpoolu v prvi polovici šestdesetih gradili podzemno železnico, so klub porušili, nato pa ga leta 1984 na skoraj isti lokaciji znova postavili. Klub vse do danes ostaja ena največjih turističnih atrakcij, v njem se še vedna vrti živa glasba, leta 1999 pa se je vanj znova vrnil tudi nekdanji Beatel Paul McCartney, ki je tako v intimnem vzdušju zaključil svojo Run Devil svetovno turnejo.