Van Der Graaf Generator se že pripravljajo na turnejo in snemanje novega albuma
Avtor: Peter Podbrežnik
Po obdobju priprav in skupnih vaj, ki so potekale skozi poletje, Hugh Banton, Guy Evans in Peter Hammill z navdušenjem zrejo v naslednjo fazo ponovno združenih Van Der Graaf Generator.
Člani skupine se nadejajo, da bodo imeli svoje prve nastope že v prvi polovici leta 2007. V tem času bodo snemali tudi nove stvaritve z namenom, da bi že konec leta izdali nov album.
Van der Graaf Generator so trenutno trio, sestavljen iz treh preživelih članov originalne zasedbe iz leta 1968. David Jackson ni več njihov član od novembra 2005.