Deerhunter objavili prvo skladbo iz prihajajočega albuma
Pred desetimi dnevi smo pri Rocklinu že poročali o novem albumu ameriških indie eksperimentalcev Deerhunter, tokrat pa je znana še ena podrobnost več. Pred dnevi so namreč objavili prvi singel z albuma, ki nosi isti naslov kot album: ”Monomania”. Še istega dne so ga v večernem šovu Jimmyja Fallona tudi predstavili.
Zasedbi je na odru uspel fenomenalen, a vseeno malce bizaren nastop, za kar je poskrbel predvsem vedno nenavadni frontman Bradford Cox, ki je še pred koncem skladbe odkorakal z odra v backstage, tam neki ženski iz tehničnega kolektiva oddaje iz rok izpulil kavo in jo pljunil po tleh. Da ne omenjamo ponovno njegove odtrgane pojave, z dvema obvezanima prstoma (to je naredil v znak sočustvanja z očetom, ki je predkratkim izgubil dva prsta), ogromno črno frizuro, ki je popolnoma zakrivala obraz in suhljato ekscentrično podobo (ki je sicer davek njegove bolezni z imenom Marfanov sindrom).
Deerhunter bomo lahko letos v Evropi videli od sredine maja dalje, nastopili bodo na dveh festivalih na iberskem polotoku, Primavera (Barcelona) in Optimus (Porto), mdr. pa so tudi soorganizatorji poletne edicije znamenitega alternativnega festivala All Tomorrow’s Parties. Najbližje Sloveniji bodo nastopili v začetku avgusta v poljskih Katowicah na festivalu OFF.
Nastop v oddaji Late Night With Jimmy Fallon s skladbo Monomania:
Studijska verzija skladbe Monomania: