Badhoven, 24.09.2009, Velden Am Woerthersee (Bluesiana Rock Cafe), Avstrija
| kdo: Badhoven (A) |
| kje: Bluesiana Rock Cafe, Velden Am Woerthersee, Avstrija |
| kdaj: 24.09.2009, četrtek, ob 20.30 |
| vse dodatne informacije: www.bluesiana.net/ |
Badhoven so melodični hard rockerji iz Graza (Avstrija), ki jih opredeljujejo kot zmes skupin Scorpions, Saga(!), Whitesnake in Foreigner. Sledijo zapuščini osemdesetih, a z moderno konotacijo zvočnega dometa sedanjosti. Izdelani in jedrnati riffi so podloženi z udarnio topovkim podvozjem ritmike, v ozadju skrbijo za vzdušje klaviature, osrednja figura, ki poganja zlasti žive nastope skupine, pa je seveda močan melodičen vokal
Zasedba Badhoven:
Kurt C. (vokal, kitara), Wim Roelants (kitara), Gerhard Paar (klavaiture), Erwin Lichtenegger (bas kitara) in Gerd Sojka (bobni)
Diskografija:
Behind The Masquerade (2001, studio album), Last Christmas (2004, single), Believe (2005, studijski album), Captured Live (2007, DVD)
Zgodovina:
Skupina je nastala kot Black Rose sredi devetdesetih in se je preimenovala na prelomu tisočletij v Badhoven, saj je ugotovila da obstaja na svetu najmanj sedem skupin z imenom Black Rose. Kot Black Rse izdajo še v devetdesetih dva vzpodbudna hard rcok albuma, kot Badhoven pa nadaljujejo s prvencem Behind The Masquearde (2001), ki prejme po svetu številne pozitivne kritike, njihova glasba pa se prične predvajati po celi Evropi, veliko prahu pa dvigne tudi na radijskih valovih južnoameriških držav Brazilije, Argentine in Peruja.
Prelomen trenutek za Badhoven nastopi aprila 2008, ko se odloči skupini za žive nastope permanentno priključiti belgijski kitarski virtuoz Wim Roelants, ki se je kalil s priznanimi glasbeniki in izvajalci v svoji karieri, kot so: Phil Campbell (Motörhead), Virgil Donati (Steve Vai), Dario Lorina (Warrant), Uriah Heep, Ritchie Kotzen (Mr. Big). To je omogočilo da se Badhoven zavihtijo na novo stopnico lastne evolucije, zlasti v smislu dinamike in koncertne razgibanosti skladb. Skupina v takšni postavi odigra svoj prvi koncert 16.04.2008 v Dunajskem klubu Planet Music, kot predskupina legendarnega Rainbow in Alcatrazz pevca Grahama Bonneta .