Cedric Bixler-Zavala po razpadu The Mars Volte že razkril načrte za solo album
Cedric Bixler-Zavala, pevec ravnokar razpadlih alternativnih progresivcev The Mars Volta, je že razkril nekaj podrobnosti o svojem solo albumu. Opozarja, da to ne bo rock plošča.
Bivši At the Drive-In pevec je na solo materialu delal že v času The Mars Volte. Proti koncu obstoja benda naj bi imel narejene že tri komade za svoj solo album. Na njem bo sodeloval s producentom Noahom Georgesonom, ki je med drugim sodeloval tudi z Joanno Newsom in Devendro Banhart. Na albumu bodo sodelovali še Juan Alderete (The Mars Volta), Jonny Polonsky (Axis Of Justice) in Gregory Rogove (Megapuss).
Zavala je svojo objavo o solo albumu končal s tem, da naj ne pričakujemo rock albuma. Zadeva naj bi bila polna ambienta, vesoljnih zvokov, puščavske počasnosti in sladkih balad.