DVOJNI NASTOP MELVIN TAYLOR BLUES TRIA (ZDA)
Kot najstnik se je Melvin pridružil skupini The Transistors, ki je bila izredno uspešna predvsem s preigravanjem glasbe sedemdesetih. Po razpadu skupine v začetku osemdesetih se je Taylor vrnil k igranju bluesa v klube Chicaga. Kmalu po tem so ga povabili v skupino The Legendary Blues Band; skupaj so odšli na evropsko turnejo. Melvin Taylor je v Evropi zaslovel, igral je v številnih klubih in izdal svoja prva dva albuma: Blues on the Run (1982) in Plays the Blues for You (1984). Imel je številne evropske turneje, z bivšimi člani skupine The Transistors je sodeloval z zvenečimi imeni in nastopal kot njihova predskupina (B. B. King, Buddy Guy, Santana, George Benson, in Canned Heat). Konec osemdesetih se je spet vrnil v Chicago in s svojo skupino The Slack Band igral v klubu Rosa’s Lounge.
Leta 1995 je Taylor podpisal pogodbo z založbo Evidence Records. Njegov prvi album, ki ga je posnel pod imenom Melvin Taylor & The Slack Band, je postal najbolje prodajani album omenjene založbe. Album Dirty Pool je izšel leta 1997 in Taylorju prinesel priznanje za najboljšega blues kitarista tistega obdobja. Leta 2002 je Melvin Taylor z Lucky-jem Petersonom (zvezdo blues glasbe) pripravil now album Rendesvous with the Blues. Album vsebuje sedem minutni prispevek (tribute) Johnu Lee Hookerju.
V reviji All Music Guide so zapisali, da utegne biti Melvin Taylor eden izmed najbolj talentiranih blues-rock kitaristov po Stevie Ray Vaughanu. Če to drži se lahko prepričate na lastna ušesa na že znanih lokacijah.
Jazz klub Satchmo, Maribor, 11.5.2007 ob 20:00 (Razprodano!)
12.5.2007 ob 20:00 (DODATNI TERMIN)
Perla, Nova Gorica, 16.5.2007 ob 20:00