hAND novembra letos z novim albumom
Avtor: Aleš Podbrežnik
Britanski progresivni metalci hAND, ki gojijo zanimivo glasbeno izpoved, ki jo v reklamnih tekstih označujejo kot zmes globine Opeth, progresivnega “groovea” Amplifier ter gotskega mračnjaštva Paradise Lost, bodo dne 03.11.2014, izdali novi studijski album z naslovom “Kintsegi”.
hAND so nastali leta 2004 v mestu Sussex. Kmalu zatem so izdali svoj prvi EP z naslovom “Chapters”, temu pa je sledil še drugi EP z naslovom “Shadow: World Pain”. Takšna angažiranost je kmalu obrodila sadove in zasedba je sklenila pogodbo z založbi Copro Records, kjer je izšel studijski prvenec “Deadroom Journal”.
Uspeh prvenca je zasedbo vodil do sklenitve nove pogodbe, tokrat z založbo Femme Metal Records ter jim odprl vrata na koncertna prizorišča Velike Britanije, kot tudi do prizorišč nekaterih prominentnih festivalov.
Leta 2010 se skupina zapre v studio in prične s snemanjem novega albuma, ki z naslovom “Breathing” izide v juniju 2011, pri založbah Femme Metal Records ter Brutal Elite Records, Novi album je skupini še utrdil pozicijo enega najobetavnejših novih skupin progresivnega metal žanra. V poletju istega leta je zasedbo zapustil bobnar Cris Nelson, v postavi pa ga je zamenjal Dan Thomas. Prav tako se je skoraj istočasno priključil permanentno skupini klaviaturist Tom Johnstone.
Leto 2013 je skupina v celoti rezervirala za ustvarjanje novega albuma! Rezultat tega je najbolj ambiciozno delo skupine do tega dne z naslovom “Kintsugi”. Album bo na voljjo v stanadrni “jewel case” embalaži, v obliki digitalnega dolpotega, kot tudi vinilni različici ter posebni razširjeni izdaji imenovani “The Gold Ediiton”, ki bi vsebovala dodatne skladbe.