Koncert kanadske death metal zasedbe Kataklysm, 17.01.2007, dvorana Mediapark, Ljubljana
Kje: MEDIAPARK, LJUBLJANA
Cena vstopnice v predprodaji: 16.70€
Kdo so Kataklysm?
Največja kanadska death metal skupina Kataklysm zadnje čase redno dobavlja sceni nove studijske posnetke. V Kataklysm je prišlo do večje spremembe, ko je Maurizio prevzel vokale in so se stilsko bolj usmerili v melodični death metal. Od takrat naprej so ustvarili niz posnetkov, s katerimi so izoblikovali svoj stil, ki je predvsem zaznaven na zadnjih treh ploščah “Shadows and Dust”, “Serenity in Fire” in najnovejši “In the Arms of Devastation”. Kataklysm so se že zdavnaj oddaljili od skrajnega death metala, ki ga že dalj časa polepšujejo z prijaznimi melodijami in veselimi a napadalnimi pasažami, ki dajejo občutek pozitivnega death metala. Novi Kataklysm so hitri kot vedno in njihov death metal je prepleten z težkimi deli, brnečimi kitarami ter rifi ki coreovsko skoraj že mejijo na moderno dobo. Svoboda ustvarjanja je očitna, saj povezuje težino starih časov z moderno karakteristiko death metala. Njihovi značilni vojaško razburljivi deli so izdelani surovo in strmijo k napovedi težkih časov, ki so jih preživeli. Kataklysm so pripravljeni na slabe čase za death metal, saj jim ni tuje delovati v popolnoma neuravnovešenih pogojih. Kataklysm prihajajo v Evropo že več kot dekado, in navajeni so prav vsega. Od popolnega zanimanja za death metal in razprodanih dvoran, do odpadlih turnej in slabo obiskanih koncertov zaradi vpliva različnih dejavnikov. “In the Arms of Devastation” mogoče ni najbolj originalna death metal plošča na svetu, a važno je to da so Kataklysm preživeli in da imajo končno publiko, ki jim sledi. Ustvarili so si dober renome na sceni, ki jih spoštuje zaradi njihove vztrajnosti in predstavljajo death metal v dobri luči. “In the Arms of Devastation” vam bo popestrila zimsko življenje vse do njihovega nastopa na festivalu Metalcamp.
vir: Master Of Metal