Koncert skupine Jazoo v Postojnskem Jazzy Klubu!

0 1

Kdo: JAZOO
Kje: POSTOJNA, JAZZY KLUB GLASBE
Kdaj: PETEK, 22.12.2006, 22.00

Glasbena skupina JAZOO izhaja iz Koroške (Slovenj Gradec), čeprav se ji v zadnjem času pridružuje vedno več članov ter gostov iz ostalih delov Slovenije. Julija 2006 so proslavili 10. obletnico delovanja, skupaj z space-funk-drum’n’bass-rock zasedbo NOETICS iz Hannovra. V desetletni karieri so posneli dve uspešni zgoščenki: ON TIME (2002 – nominacija za nagrado “Bumerang 2003”) in RETRO FUTURE (2005), obe izdani v Švici, pri založbi Membrane Records.

Njihovo glasbo je težko opredeliti, saj člani izhajajo iz različnih vplivov, kar se čuti tudi v njihovih skladbah. čeprav jih mnogo kritikov uvršča v jazz, je njim samim ljubši izraz “improvizirana glasba”, v katero so vključeni predvsem drugi elementi: etno, elektronika, rock, funk, fusion, ambiental in nu-jazz.

Glasba je avtorska, polna presenečenj ter pretežno instrumentalna, saj skupina želi nadaljevati svojo prvotno usmeritev, čeprav ne spada med najbolj popularne zvrsti. Pojavlja se tudi vokal, a ostala glasbila mu ponavadi ne prepustijo vodilne vloge.

Izstopa le saksofon, ki pogosto z svojo karizmo in občutkom narekuje dogajanje na odru.
JAZOO si ne postavlja omejitev, ampak se prepušča kreativni energiji in občutku svobode iz katere člani črpajo moč in navdih.

Prava doza glasbe pred prazničnim vikendom in na dan globalnega orgazma!

JAZOO so:
Bogdan Dobnik – el.kitara
Matjaž Mlakar – tenor in sopran saksofon, flavta
David Novak – el.bas kitara
Tomaž Pačnik – klaviature in elektronika
Katja Stare – flavta, vokal
Anže Žurbi – bobni in tolkala

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki