Motörhead (plus Saxon, Skew Siskin), sobota, 30.11.2013, München (Zenith Halle), Nemčija!
Avtor: Aleš Podbrežnik
kdo: Motörhead (plus Saxon, Skew Siskin)
kje: München, Zenith Halle, Nemčija
kdaj: sobota, 30.11.2012, začetek ob 19.00h, vrata se odrprejo ob 17:30h
cena vstopnic v predprodaji: 48,95€ (parter), vstopnice lahko kupite TUKAJ.
MOTÖRHEAD:
Nepopustljivi angleški pankrti, predstavniki najbolj surove različice rock’n’rolla, ki jo je kdajkoli videl planet, legendarni trio Motörhead z nesmrtnim železnim kanclerjem Lemmyjem Kilmistrom na čelu, ki si je za svoje zasluge kot eden utemeljiteljev rock kulture že davno zaslužil popolno spomeniško varstvo, se letos jeseni znova vračajo na turnejo po Veliki Britaniji in stari evropski celini.
Potem, ko so Motörhead morali v letošnjem letu lep sveženj evropskih nastopov na poletnih festivalih po odpovedati – zaradi resnih zdravstvenih težav šefa Lemmyja Kilmistra, se stanje železnemu kanclerju znova izbljšuje, kar je potrdil tudi skrajšani nastop skupine na letošnji ediciji festivala Wacken Open Air, dne 01.08.2013! Skupina se tako nahaja trenutno v studiu, kjer pili še zadnje finese na novem studijskem albumu “Aftershock”!
V letošnjem novembru, kot že po tradiciji, se nesmrtna trojica pripravlja na vnovični desant na münchensko dvorano Zenith Halle (Nemčija). Skupina bo, poleg obveznega železnega repertoarja, tudi na tem nastopu predstavila v živo svoj najnovejši studijski dosežek, imenovan “Afershock”, ki naj bi izšel v letošnji jeseni preko nemške založbe UDR Records.
Motörhead bodo nastopili v postavi:
Lemmy Kilmister (vokal, bas kitara)
Philip Campbell (kitara)
Mikey Dee (bobni).
RockLine reporrtažo z zadnjega koncerta skupien Motörhead v Münchenski Zenith Halle z dne 01.12.2012 si lahko preberete TUKAJ.
RockLine reportažo z nastopa Motörhead dne 10.12.2012 v ljubljanski Hali Tivoli pa si lahko preberete TUKAJ.
Vse o Motörhead si lahko preberete TUKAJ.
SAXON:
Saxon veljajo za eno najpomembnejših skupin, ki so se pojavile na prelomu sedemdesetih v osemdeseta, saj sodijo med utemeljitelje gibanja “New wave of British heavy metal”. Pod avtoritativnim vodenjem nezamenljivega pečata vokala Biffa Byforda, prihajajo tako legende letos jeseni na novo evropsko turnejo, poimenovano “Sacrifice Tour pt. II”, kjer bodo odpirali koncerte pred Motörhead. Saxon so nazadnje odrinili z Motörhead na podobno evropsko turnejo v jeseni 2008, nasploh pa je tovrstnih druženj med obema skupinama že kar nekaj! Saxon so denimo podpirali skupino Motörhead že leta 1979, torej na svoji nasploh prvi koncertni turneji! Ob tej priložnosti bodo Saxon podredili koncertni repertoar nekaterim klasikam, ki so jih naredile zlasti v osemdesetih za eno največjih imen v povesti heavy metal glasbe na planetu!
Saxon v živo so nevarno naoljen stroj, ki vam skozi energetski fluks performansa v trenutku postavi vse dlake v pokončni položaj! Možje so prav tako letos že pridelali svoj novi studijski izdelek “Sacrifice”, ki je izšel spomaldi pri nemški založbi UDR Records, promociji tega albuma pa je posvečen tudi jesenski del nove turneje po Evropi.
Saxon bodo nastopali tudi na novi turneji v postavi: Biff Byford (vokal), Paul Quinn (kitara), Doug Scarratt (kitara), Nibbs Carter (bas kitara), Nigel Glockler (bobni).
Kako zvenijo Saxon v letu 2013, povzemata pričujoči RockLine reportaži in sicer se prva nanaša na letošnji nastop skupine v vlogi glavnega nosilca nemšekga Bang Your Head!!! festivala z dne 12.07.2013 – RockLine reportaža TUKAJ, druga pa je vsega mesec dni starejša in se nanaša na nastop skupine dne 12.06.2013 v ljubljanskem CUK Kino Šiška – RockLine reportaža TUKAJ.
SKEW SISKIN:
Skew Siskin so nemški hard rockerji, najbolj prepoznani po skladbi “If the Walls could Talk”, ki je veljal ob izdaji leta 1992 za manjši hit na MTVju.
Skupino, ki je šla skozi leta skozi mnogo menjav zasedbe, vodi pevka Nina C. Alice, družbo pa ji od vsega začetak dela tudi Jim Voxx, kot drugi član, ki je prestal vse inkarnacije skupine. Od leta 1992 pa do danes so Skew Siskin izdali šest studijskih albumov in eno kompilacijo.
Lemmy (Motörhead) je večkrat sodeloval kot gost na Skew Siskin albumih, prav tako pa so Skew Siskin sodelovali na njegovem samostjnem studijskem albumu. Skew Siskin so že leta 2007 nastopali v Zenith Halle kot predskupina Motörhead. Takrat so Motörhead vzeli na taisto evropsko turnejo tudi thrash metalce Overkill. Zadnjo skupno turnejo so Skew Siskin izvedli z Motörhead v letu 2010. Zadnji studijski album skupine Skew Siskin z naslovom “Peace Breaker je izšel leta 2007.