“Night Of The Stoner Witch”, nedelja, 13.04.2012, Kranj (Transtation Squat)!
kdo “Night Of The Stoner Witch”
natopajo: Voodoo Mule, Grrizli Madams + DJ Chop (stoner/doom/sludge)
kdaj: nedelja, 13.04.2012, ob 21.00 uri
kje: Trainstation Squat / Kranj / Slovenija
vstopnina: 4,00€
Voodoo Mule je nova rockerska zasedba iz Ljubljane, ki preigrava avtorsko, počasno in glasno glasbo. Trio, ki je nastal pod vplivi izvajalcev, kot so Kyuss, Sleep, Electric Wizard, Melvins in Jimi Hendrix, sestavljajo Jernej na kitari in mikrofonu, Matej (ex- Hare Krišna Hippie Groovies) na bassu in Fabijan (ex-Eliminator) na bobnih. Zgodba benda sega tako daleč kot sega glasbeno ustvarjanje vseh treh posameznikov, novejša zgodovina se je pa začela, ko sta leta 2009 Matej in Jernej konceptualizirala idejo o mračnem power triu. Na začetku se jima je na bobnih pridružil Matic (Nero Burns), ki ga je pa zaradi pomanjkanja časa na začetku leta 2010 zamenjal Fabijan. Februarja 2011 so pod producentsko taktirko Roka Zalokarja posneli svoje prve avdio zapise, ki so v obliki freeshare EP-a naleteli na odlične odzive v alter/stoner blogih po celem svetu. Po koncertno in festivalsko pestrem letu se je band zaprl v sobo 414 in pripravlja material za album, katerega izid je napovedan za marec 2012.
www.reverbnation.com/voodoomule
www.facebook.com/voodoomule
Zasedba Grrizli Madams ni neznanka v slovenskem prostoru, saj se je med letoma 2003 in 2005 že pojavljala na koncertnih odrih domačega klubovja. Tisti čas je dirjala po navitih thrash in death metal brzicah ter se z dvema ducatoma nastopov in brez konkretnega zvočnega zapisa prestavila v hibernacijsko stanje. Sedaj se tri leta osveženi z novim članom in iz kvarteta skrčeni v tercet izraža zgolj v inštrumentalni različici. Svoj izraz razteguje izven klasičnih rockovskih okvirjev, katerega skupni imenovalec je v razmeroma dinamičen zvokovni okvir ujeta ostrina, subtilnost in nešablonskost trših post, stoner, noise in še kakšnih rockovskih in tudi metalskih drž. Posamezni člani so nekoč razgrajali tudi v zasedbah Deratizator, 3 Tone Tamas in Dickless Tracy. Septembra 2010 je trio pri Založbi Radia Študent (ZARŠ) izdal prvi uraden zvočni zapis, z naslovom V Vrtincu Vsemogočnega Miru. Natanko dan pred koncertom v Trainstation Squatu bo trio izdal novo studijsko ploščo z naslovom SNTNTN, ki prav tako izide pri Založbi Radia Študent.
www.grrizlimadams1.bandcamp.com
www.myspace.com/grrizlimadams