Omnium Gatherum ostali brez kitarista!
Finski melodični death metalci Omnium Gatherum so se razšli s kitaristom. Skupina je podala uradno izjavo, da se je Harri Pikka po 13. letih sodelovanja s skupino odločil “tiho popihati” iz skupine. Zasedba v zvezi s tem ne more podati nobenega pravega vzroka za kitaristovo odločitev, saj možakar nikogar o tem niti obvestil ni.
Skupina bo svoj novi studijski album dokončala, kot kvintet, za pomoč na koncertih pa bo poklicala Malpractice kitarista Joonasa Koto (ex-To/Die/For, ex-Hateframe). Zasedba bo skozi evropske nastope v novembru in oktobru letos, podpirala melodične death metalce Dark Tranquillity.
Zadnji studijski album skupine z naslovom “The Redshift” je izšel oktobra 2008 preko Candlelight Records.