Prihaja festival NEVERMIND: 20 let, 24.09.2011, Ljubljana!

0 2

NEVERMIND: 20 let
24. 9. 2011, 18:00, Gala hala – letni oder (Ljubljana)

FB dogodek:

NASTOPAJOČI:
Bekko
Dead Dildo Drome
It’s Everyone Else
Moveknowledgement
Boštjan Narat
Nikki Louder
Red Five Point Star
ŠKM banda
We Can’t Sleep At Night
(nova imena v kratkem)

Točno 24. septembra 1991 je na ameriški založbi DGC izšel album, ki je zapečatil takratno mladino. Nevermind je prevzel vsakega in Nirvana se gotovo preliva v krvi tistih, ki so vsaj ošvrknili začetek devetdesetih, grunge ali pa preprosto prižgali MTV. Januarja naslednje leto je Nevermind z vrha Billboardove lestvice vrgel Dangerous Michaela Jacksona, številka prodanih izvodov je pozneje presegla magičnih 30 milijonov in alternativni rock se je naselil v vsak dom.

20 let pozneje, točno na dan izida Neverminda, bo ta v živo zazvenel v Gali hali. 13 domačih izvajalcev bo Nevermind odigralo v celoti. Vsaka zasedba bo odigrala eno skladbo z albuma ter jo oplemenitila še z dvema svojima.

PRED DOGODKOM (17:00): Okrogla miza na temo Nirvane, ki jo bo vodil glasbeni urednik Radia Študent Luka Zagoričnik

PO DOGODKU: Poslušalnica 69 (50 albumov po izboru Kurta Cobaina – ta je namreč 50 svojih najljubših zapisal v dnevnik + ekstra 19)

Predprodaja: 10 €

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki