Sam’s Fever, četrtek, 09.01.2014, Ljubljana (Orto bar)!
Avtor: Aleš Podbrežnik
kdo: Sam’s Fever
kje: Ljubljana, Orto bar, Slovenija
kdaj: četrte, 090.01.2014, ob 21:30h
Slovenska zasedba Sam’s Fever so veliki ljubitelji starega rock’n’rolla in tako so se ob obletnici Elvisove smrti odločili ustanoviti svojo glasbeno skupino. Interpretacija ni čista kopija Elvisovih pesmi, ampak so prirejene tako, kot so si jih fantje zamislili in čutili. Zato lahko kakšna od pesmi zveni bolj v rokerskem stilu, kakšna bolj funky, mogoče reggea, seveda pa je osnova vsega pravi rock’n’roll 50-ih, 60-ih in 70-ih let.
Skupino je osnoval Samo – Samuel Hudl, ki se je leta 2000 preselil v Slovenijo, potem ko je svoje otroštvo preživel na avstrijskem Koroškem.Z bobnarjem Mirom Hodžo ter basistom Željkom Zuberjem so tako osnovali glasbeno skupino Sam’s Fever. Anita Hudl, ki je pokojna mati pevca in ustanovitelja skupine, je leta nazaj napisala tudi pesem v koroškem narečju, z naslovom Anzej. Na festivalu Popevka vesele jeseni v Mariboru je leta 1984 pesem prejela kar tri nagrade in sicer za besedilo Anite Hudl, za glasbo Rajka Stropnika in za priredbo Edvarda Holnthanerja. V izvedbi Edvina Flisarja je postala zimzelena uspešnica. Popevka je bila prirejena tudi za razne vokalne skupine in zbore tako na avstrijskem Koroškem kot doma v Sloveniji. Edvin je posnel tudi nemško verzijo popevke z imenom HANSI, ki je bila tudi zelo uspešna na nemškem govornem območju, kjer jo radi poslušajo še danes.