Sanctuary začenjajo s snemanjem novega albuma!
Avtor: Rok Klemše
Kultna ameriška zasedba iz Seattla, Sanctuary, bo v nedeljo začela s snemanjem svojega dolgo in težko pričakovanega povratniškega albuma, The Year the Sun Died. Za produkcijo albuma, ki bo izšel proti koncu leta pri založbi Century Media, so Sanctuary najeli producenta Chrisa »Zeuss« Harrisa (Soulfly, Shadows Fall, Hatebreed).
Sanctuary so tekom svojega delovanja med leti 1985 in 1992 izdali dva kultna albuma, Refuge Denied ter Into the Mirror Black. Zaradi pritiska založbe, da svoj zvok približajo takrat vedno bolj popularnemu in komercialno uspešnemu grunge gibanju, so Sanctuary z delovanjem prenehali leta 1992. Vokalist Warrel Dane in basist Jim Sheppard sta svojo pot nadaljevanja z novo zasedbo, legendarnimi Nevermore.
V trenutni formaciji skupine delujejo originalni člani Warrel Dane, Jim Sheppard, Lenny Rutledge in Dave Budbill, kitarista Seana Blosija pa nadomešča Brad Hull (Forced Entry).
Sanctuary so leta 2012 nastopili tudi na Metalcampu, kjer so predstavili dva nova komada, I Am Low in The World is Wired.