Saxon: Heavy Metal Thunder – The Movie
Avtor: Rok Klemše
Decembra bo vendarle izšel težko pričakovani dokumentarec o Saxon, Heavy Metal Thunder – The Movie, ki je bil do sedaj na voljo le britanskemu fen klubu. Dokumentarec, ki spremlja Saxon vse od njihovih začetkov do danes bo vsebovan na prvem ploščku, na drugem pa bo kopica bonus posnetkov in celotni koncert s 23.aprila 2008!
Dokumentarec zgodbo začenja v najstniških letih Biffa Byforda in prvi inkarnaciji Saxon, Son of a Bitch, nadaljuje pa s prvimi hiti in svetovnimi turnejami. Čeprav se glede imena Saxon še danes spopadata dvojici Byford/Quinn ter Oliver/Dawson pa dokumentarec vključuje pričevanja vseh vpletenih.
Trailer za dokumentarec, ki bo na voljo kot DVD digipak na dveh ploščkih in kot Blu-ray, si lahko ogledate spodaj!