Še zadnjič združeni Montrose v spomin na preminulega Ronnie-ja
Avtor: Urban Bolta
Konec prejšnjega tedna so se ponovno združeni Montrose z Joe-om Satrianijem na kitari poslovili od pred dvemi meseci preminulega vodje zasedbe Ronnie-ja Montrosea.
Na koncertu ni manjkalo petičnih gostov in obiskovalcev, saj se je na njem v spomin na kitarsko legendo, ki je po dolgem boju z rakom in depresijo v začetku marca storil samomor, zbrala celotna kalifornijska rock smetana.
Na »praznovanju njegovega življenja in glasbe«, kot se je dogodek uradno imenoval, so Montrose odigrali celotni istoimenski prvenec zasedbe iz leta 1973. Bend je nastopil v originalni trojki Sammy Hagar (vokal), Bill Church (bas kitara), Denny Carmassi (bobni), pridružil pa se jim je že omenjeni Joe Satriani (Hagarjev sodelavec pri Chickenfoot) na kitari. V večeru spomina so nastopili tudi številni drugi glasbeniki, s katerimi je Ronnie v dolgoletni karieri nastopal, med drugimi člani skupin Journey, Tesla, Mr. Big, Styx in Kiss.
Ronnie Montrose je bil kitarist pri blues velikanu Edgarju Winterju in je igral na nekaterih njegovih velikih hitih, predno je leta 1973 presedlal k svoji lastni skupini Montrose. Skupina je bila najbolj aktivna med leti 1973 in 1976, ko so izdali štiri albume težkorockerskega zvoka. Nato je skupina prenehala z delovanjem, Ronnie pa se je posvetil solo karieri.