Toy, 24.03.2014, Ljubljana (CUK Kino Šiška)
Avtor: Aleš Podbrežnik
kdo: Toy
kdaj: 24.03.2014, ob 21:00 uri
kje: Ljubljana, CUK Kino Šiška
cene vstopnc: 10,00€ (indekš cena) / 12,00€ (v predprodaji) / 14,00€ (na dan koncerta)
Londonski Toy mešajo prepoznavni otoški psihedelični “shoegaze” rock z vplivi krautrocka in post-punka in vplive enakovredno črpajo tako pri zgodnji elektronski glasbi sedemsetih kot pri svojih sodobnikih in prijateljih The Horrors. Z novim albumom “Join The Dots”, ki decembra 2013 izide za Heavenly Recordings (The Magic Numbers, Mark Lanegan,…) so nominirani za “Best New Band 2013” nagrado glasbene revije Q Magazine in so uradna predskupina Placebo na njihovi aktualni evropski turneji.
TOY so Tom Dougall (vokal / kitara), Dominic O’Dair (kitara), Maxim Barron (bas / vokal), Alejandra Diez (klaviature) in Charlie Salvidge (bobni / vokal).
Prvi single skupine TOY “Left Myself Behind” je izšel leta 2011 in bil razprodan v enem dnevu. Časopis Guardian je za to skladbo zapisal, da zveni kot da bi se na jam sessionu dobili Stereloab, Felt in Pulp.
NME jih uvrstil v seznam 100 bendov, ki jih je treba slišati v 2012, v tem letu pa je izšel tudi njihov prvenec za založbo Heavenly Recordings.
Njihov novi album “Join The Dots” je eden izmed težko pričakovanih albumov neodvisnega angleškega rocka letos.