Whitechapel objavili prvo skladbo z novega albuma

0 2

Avtor: Primož Novak

Ameriška death metal zasedba Whitechapel je objavila naslovno skladbo s prihajajočega šestega studijskega albuma »Mark Of The Blade«, ki izide 24. junija pri Metal Blade Records.

Skupina bo na albumu ostala zvesta koreninam, obenem bo raziskala tudi nova področja. Whitechapel so med drugim prvič tudi poskusili s čistimi vokali, ki bodo prisotni na dveh skladbah.

Album je ponovno produciral Mark Lewis (The Black Dahlia Murder, Cannibal Corpse). Album se prične s skladbo »The Void«, ki se stilsko zgleduje po Slayer, a obenem skupina dodaja svoj pečat s tremi kitarami. S temačnimi melodijami na skladbi »Decennium« so dodali še emocionalno komponento, kar naredi izdelek bolj dinamičen. Kitarist Alex Wade pravi, da so v karieri prišli do te točke, da so postali bolj odprti pri ustvarjanju glasbe.

Na albumu se bodo zvrstile naslednje skladbe:

01. The Void
02. Mark of the Blade
03. Elitist Ones
04. Bring Me Home
05. Tremors
06. A Killing Industry
07. Tormented
08. Brotherhood
09. Dwell in the Shadows
10. Venomous
11. Decennium

Album bo skupina začela sprva promovirati po ZDA, kdaj se vrne v Evropo pa zaenkrat še ni najavljeno.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki