Motörhead že ta ponedeljek, 10.12.2012 v Ljubljani – brezplačen prevoz do koncerta z avtobusm in druge koristne informacije!

0 2

kdo: Motörhead (plus Niet)
kdaj:
Ponedeljek, 10. december 2012 ob 20.00,
kje:
Velika dvorana Hale Tivoli, Ljubljana

Motörhead že ta ponedeljek, 10.12.2012 v Ljubljani – brezplačen prevoz do koncerta z avtobusm in druge koristne informacije!

V organizaciji Agencije 19 bo v Hali Tivoli 10. decembra 2012 po kar 23. letih nastopila legendarna skupina Motörhead!

Organizator obvešča, da vstopnice za parter že počasi pohajajo, za tribune pa jih je na voljo še dovolj. Poleg tega boste vsi imetniki vstopnice za koncert Motörhead 3 ure pred samim koncertom upravičeni do brezplačnega prevoza z ljubljanskim mestnim avtobusom do avtobusne postaje Hala Tivoli, kot tudi največ 3 ure po koncertu s to isto vstopnico. Priporočljivo je, da svoja vozila parkirate na drugih lokacijah, in se do Tivolija pripeljete z avtobusnim prevozom.

Vrata v veliko Halo Tivoli bodo odprta od 19.00 dalje, koncert pa se bo pričel točno ob 20.00 uri.

Motörhead prihajajo v Ljubljano v sklopu svetovne turneje The Wörld is Yöurs, ki se je začela leta 2011, ko so poleg Severne Amerike obiskali že Avstralijo in Južno Ameriko ter del Evrope. V zaključnem delu turneje pa bodo poleg Slovenije obiskali le še Anglijo, Škotsko, Belgijo, Francijo, Nizozemsko in Nemčijo. Skupina bo poleg obveznega železnega repertoarja iz 37-letne bogate kariere (posneli so kar 20 studijskih albumov) v živo predstavila svoj aktualni studijski dosežek The Wörld Is Yours (2010).

Z uporniškim, razburljivim rock’n’rollom Kilmister in ostali opominjajo, da je rock’n’roll prava religija, in da vas bo osvobodila. »Rock’n’roll je klic, ustvarjaš ga, ker pač to, kar počneš,” je povedal Lemmy. »Na začetku ga ustvarjaš, ker ga hočeš, nato pa zaideš na poslovno plat, ki je polna sran…, in nato se odločiš, da se prebiješ skozi ali pa se vdaš in postaneš serijski ustvarjalec albumov… in jaz nikoli nisem bil dober pri delu za tekočim trakom!«

Kot predskupino je menedžment Motörheadov potrdil skupino Niet! Že legendarna slovenska punk skupina, katere začetki segajo v leto 1983, ima status ene najboljših zasedb punk in hard-core scene tistega časa. Kalili so se na Novem rocku leta 1984 in 1985, ter nastopali na večini priznanih koncertnih prizorišč nekdanje Jugoslavije, kot tudi kasneje (v samostojni državi) od ponovne združitve skupine naprej.

MOTÖRHEAD
Motörhead so heavy metal skupina, ki je že od začetka komunicirala s svojim bikerskim imidžem, ki jim je poleg njihove glasbe tudi utrdil mesto v tej kulturi. To je bilo očitno že s prvimi albumi, kot so Overkill, Bomber in Iron Fist. Njihov močan in hiter kitarski zvok je spremenil thrash in speed metal žanra poznih 80-ih in zgodnjih 90-ih, postali pa so tudi tisti, ki so vplivali na zvok skupin kot sta Guns n’Roses in Metallica. 

Basist in vokalist Lemmy, ki je bil prej v progresivni angleški rock skupini Hawkwind, je skupino ustanovil leta 1975, in že leta 1977 so sredi vzpona punk glasbe izdali album z naslovom Motörhead. Niso bili punk rock skupina, so pa bili prvi, ki so vnesli hitrost punka v svoje igranje, in ta jih še vedno spremlja. Naslednjega, Overkill, so izdali leta 1979, in z njim prišli na 24. mesto lestvice angleških albumov. Isto leto so izdali še album Bomber, Ace of Spades iz leta 1980 pa je postal prvi skupinin ameriški album, četudi so tam redko nastopali. Medtem so v Angliji postajali »velika« skupina, prvi vrh popularnosti pa dosegli leta 1981, ko so s skupino Girlschool izdali skladbo Headgirl, in prišli na prvo mesto lestvice z albumom (v živo) No Sleep ‘Till Hammersmith. Naslednje leto so se podali na turnejo za novi album Iron Fist, že leta 1983 pa je sledila nova plošča Another Perfect Day.

Motörhead so se po dolgi turneji »vrnili« leta 1986 s singlom za dobrodelno kompilacijo Hear’n’Aid, kasneje pa s ploščo Orgasmatron, ki je znova prepričala vse »fane« doma v Angliji, drugod po Evropi in ZDA, in je prejela nekaj najboljših kritik vse do današnjih dni.

Naslednje leto so izdali ploščo Rock ‘N’ Roll, ki je prav tako požela odličen odziv. Leta 1988 pa je sledila plošča živih posnetkov z naslovom No Sleep at All in album 1916 leta 1991. Mikkey Dee, ki je tudi sedanji bobnar skupine, je z njimi posnel prvi album March or Die leta 1992. Ko jih je kmalu za tem »zapustila« založba, so ustanovili svojo lastno z imenom Motörhead, za katero so že leta 1993 posneli ploščo Bastards.

Sledile so plošče Sacrifice (1995), Overnight Sensation (1996) in Snake Bite Love (1998), v istem obdobju ko je Lemmy tudi nastopil v nekaj reklamah in igral v filmu Hellraiser 3. Leta 1997 so izdali ploščo Stone Dead Forever, ploščo s posnetki v živo pa leta 1999 z naslovom Everything Louder Than Everyone Else. Že leto kasneje se »vrnejo« s ploščo We Are Motörhead, leta 2002 pa izdajo album Hammered in Inferno dve leti kasneje. Leta 2005 je založba Sanctuary izdala »klasike« skupine – Overkill, Ace of Spades in Iron Fist – na posebni izdaji zgoščenk. Zbirko vsega novonastalega materiala so izdali leta 2006 na albumu Kiss of Death in Motorizer leta 2008. Leta 2010 se spet odpravijo na turnejo, tokrat ob 35-obletnici skupine, ko so izdali tudi že svoj dvajseti album The Wörld Is Yours.

Skupina je v zadnjem času izdala še dva albuma s priloženim DVD-jem The World Is Ours, zadnjega z naslovom Anyplace Crazy As Anywhere Else, predhodnik pa nosi naslov Everywhere Further Than Everyplace Else. Na obeh lahko najdemo videoposnetke s pričujoče turneje, na zadnjem tako iz triumfalnega glavnega nastopa v Wacknu v Nemčiji leta 2011, kot tudi posnetke iz festivalov Rock in Rio in Sonisphere.

Motörhead bodo nastopili v postavi: 
Lemmy Kilmister (vokal, bas kitara)
Philip Campbell (kitara) 
Mikkey Dee (bobni)

Facebook strani:
http://www.facebook.com/events/258822934228262/

http://www.facebook.com/Agencija19?ref=hl

Predprodajna mesta:
Hiša vstopnic (City Park), bencinski servisi Petrola, Europark (Maribor), Hipermarketi Mercatorja, blagajna Križank,

Kompasove poslovalnice, LPP, Kino Šiška, Collegium, Alpetour, poslovalnice Big Banga,

e-Študentski servisi, kioski 3DVA, (K)kioski, blagajna Hale Tivoli …

Internetna prodaja: www.eventim.si

Telefonska prodaja vstopnic: 01 42 05 000

Predprodajna cena vstopnic:
Tribuna Vzhod ali Zahod: 39,00 EUR (44,00 EUR na dan koncerta)
Parter: 44,00 EUR (49,00 EUR na dan koncerta)

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki