Nick Beggs je ustanovil novo progrockovsko skupino – The Mute Gods!
Avtor: Peter Podbrežnik
Kultni basist, igralec chapman sticka in pevec Nick Beggs (Kajagoogoo) je ustanovil nov band The Mute Gods, kjer mu bosta delala družbo stara znanca, bobnar Marco Minnemann in klaviaturist Roger King. The Mute Gods so podpisali pogodbo z založbo Inside Out Music, kjer naj bi v prihodnjem letu izšel njihov studijski prvenec.
Beggs in Minnemann že nekaj časa sodelujeta s Stevenom Wilsonom, medtem ko je King dolgoletni član banda nekdanjega Genesis kitarista Stevea Hacketta. Član Hackettovega banda pa je tudi Beggs. Glede na to, da gre za band z izjemnim potencialom, bo v prihodnosti zelo verjetno objavljenih več zanimivih novic povezanih z The Mute Gods.
Nick je ob tem sporočil sledeče:
“Že nekaj časa sem želel sestaviti band s katerim bi lahko igral material, ki sem ga napisal v zadnjih dveh letih, medtem ko sem bil na turneji s Stevenom Wilsonom in Steveom Hackettom. Vzhičen sem nad sodelovanjem z Inside Out pri tem nadvse dinamičnem projektu.”