Stratovarius novi album bo izšel čez približno eno leto
Šef skupine Stratovarius Timo Tolkki (kitara) je podal naslednjo uradno izjavo na spletni strani skupine:
“Napisanih imam 11 novih Stratovarius skladb in sprva bomo, še do konca letošnjega leta, naredili surove demo posnetke teh skladb. Februarja prihodnje leto, pa se bomo odpravili v studio, da posnamemo novi studijski album. Timo Kotipelto (vokal), bo v tem času izdal svoj tretji studijski solo album (in kar sem slišal doslej zveni odlično), zato ima v tem času obveznosti v zvezi z njegovo promocijo prav tako, pa predvidevam, da se bo v zvezi s tem odpravil na pomladansko turnejo. S produkcijo novega albuma naj bi tako zaključili poleti 2007 in kot je treba ponavadi ob takšnih stvareh upoštevati še druge okoliščine, ki vselej spremljajo takšne stvari, predvidevam, da bi moral album tako iziti nekje sredi oktobra prihodnjega leta. Stratovarius načrtujemo masivno svetovno turnejo v začetku leta 2008.”