Mark Knopfler se vrača z novim albumom
Avtor: Urban Bolta
Nekdanji Dire Straits vodja Mark Knopfler bo v začetku septembra po treh letih studijske suše izdal svoj novi album, poimenovan »Privateering«.
Album bo izšel 3. septembra, gre za Knopflerjev osmi studijski album in hkrati prvi, ki bo izšel na dveh nosilcih zvoka.
Snemanje je potekalo v Londonu z obstoječo zasedbo starejšega izmed bratov Knopfler: Richard Bennett (kitara), Jim Cox (klavir) Guy Fletcher (klaviature), John McCusker (violina), Mike McGoldrick (flavta), Glenn Worf (bas kitara) and Ian Thomas (bobni).
Pri snemanju so sodelovali tudi številni gostje, povečini gre za dolgoletne Knopflerjeve prijatelje. Svoj pečat so na albumu tako pustili Kim Wilson, Tim O’Brien, Tim O’Brien, Paul Franklin in Phil Cunningham.
Alum bo moč dobiti v več različnih formatih, izšel bo namreč kot dvojni CD, za največje Knopflerjeve oboževalce pa bo izšel tudi posebni 3CD/DVD/vinil boks set (na fotografiji zgoraj).
Seznam skladb:
CD1:
1.Redbud Tree
2.Haul Away
3.Don’t Forget Your Hat
4.Privateering
5.Miss You Blues
6.Corned Beef City
7.Go, Love
8.Hot Or What
9.Yon Two Crows
10.Seattle
CD2:
1.Kingdom Of Gold
2.Got To Have Something
3.Radio City Serenade
4.I Used To Could
5.Gator Blood
6.Bluebird
7.Dream Of The Drowned Submariner
8.Blood And Water
9.Today Is Okay
10.After The Beanstalk