Tesseract z novim singlom
Angleški djent tehničarji Tesseract so objavili nov singel, imenovan “Nocturne”.
Skladba “Nocturne” vključuje tudi novega pevca Asheja O’Haro iz benda Voices From The Fuselage. Bend je namreč letos zapustil pevec Elliot Coleman, Ashe O’Hara pa je zasedbin peti pevec v osmih letih.
Tesserat so drugače letos izdali EP, imenovan Perspective, 2012 pa je bilo za bend uspešno tudi zato, ker je bil njihov prvenec iz leta 2011, One, izbran za najboljši prvenec oz. mlado kri v progresivni glasbi (“Progressive Music Award for New Blood”). Že lani je bil taisti album nominiran za “Golden Gods Award for Best New Band” nagrado, ki se jo podeljuje bendom z najboljšim prvencem.
Septembra je bend drugače najavil evropsko turnejo z novim pevcem – žal noben datum ni blizu Sloveniji.
Spodaj lahko poslušate singel “Nocturne”.
https://www.youtube.com/watch?v=fDLbCmqMqPI