WAMI: Kill the King
Avtor: Rok Klemše
WAMI, nova super skupina v kateri delujejo vokalist Doogie White (Rainbow, Michael Schenker, TANK), bobnar Vinny Appice (Black Sabbath, Dio), basist Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake) in 16 letni poljski kitarist Iggy Gwadera, bo 12.maja pri založbi Metal Mind Productions izdala svoj prvenec Kill the King.
Kill The King:
01. The Rider
02. Young Blood
03. One More For Rock’n’roll
04. Guardian Of Your Heart
05. Transition
06. The Resistance
07. Exodus (The Red Sea Crossing)
08. Heart Of Steel
09. Wild Woman (You Oughta Know)
10. Get Out Of My Way
11. I Don’t Wanna Lose You
Ideja za bend se je rodila po koncertu Thin Lizzy na Poljskem, po katerem je bil Mendoza navdušen nad Iggyjevim igranjem. Gwadera je s svojim bendom Anti Tank Nun nastopil kot predskupina na koncertu. Appice se je skupini pridružil kot zadnji, potem, ko je slišal kdo v njej sodeluje, povedal pa je, da je glasba WAMI precej udarna, heavy in temačna, vendar ne kot Black Sabbath. O tem se lahko prepričate ob novem singlu Transition.