Alissa White-Gluz napovedala solo album
Avtor: Primož Novak
Vokalistka zasedbe Arch Enemy, Alissa White-Gluz, je sporočila, da bo pri Napalm Records izdala svoj prvi solo projekt.
Projekt se bo preprosto imenoval »Alissa«, po njenih besedah pa prikazuje njene kreativne avanture. S tem projektom se je odprla zakladnica, ki je polna njenih liričnih in glasbenih idej brez omejitev in pritiskov. To tudi pomeni, da je Alissa ustregla oboževalcem, zatorej bo možno slišati tudi njen speven vokal. Na albumu gostujejo tudi člani nekdanji in sedanji člani Arch Enemy ter še drugi gostje. Alissa pravi: »Veliko cenjenih glasbenikov me je povabilo k sodelovanju, sedaj je čas, da jih povabim v svoj svet«.
Album je rezultat idej, skladb, besedil in kompozicij, ki so se nabirale že leta, sedaj jih Alissa hoče preprosto pokazati. Projekt je medtem še v nastajanju, a nekaj gostov je že znanih. Poleg članov Arch Enemy, bodo prisotni še člani Kamelot ter Doyle iz Misfits.
Izid albuma je napovedan za leto 2017. Skladbe z albuma pa bo Alissa predstavljala tudi v živo. Več informacij o projektu bo znanih v naslednjih mescih.