Apocalyptica znova v Ljubljani!
Avtor: Urban Bolta
Apocalyptica je na svoji spletni strani razkrila koncertne termine za začetek leta 2011. Finske rockerje bo ponovno moč videti tudi na naših odrih, saj bodo 22. februarja gostovali v ljubljanski Cvetličarni!
Finski kvartet, ki z igranjem hard rockerske godbe na klasične inštrumente predstavlja unikat med večjimi imeni svetovne alternativne glasbe, je bil v letih 2002 do 2006 reden gost slovenskih koncertnih odrov. Dvakrat so nastopili v Križankah, otvorili so koncert Rammsteinov v Hali Tivoli, nastopili so tudi na naših največjih dveh open air festivalih: Metal Campu in Rock Otočcu. Po izogibanju naše deželice na zadnjih turnejah se bo torej Apocalyptica k nam končno spet vrnila februarja prihodnje leto. Na turneji, ki bo zaobjela kraje srednje in zahodne Evrope, bodo Finci predstavljali svoj sedmi studijski album “7th Symphony”, ki so ga izdali avgusta letos. Več informacij (cena vstopnic, morebitne predskupine) bo znanih kmalu!