Bigelf najavili četrti album

0 1

Avtor: Sebastijan Videc

Bigelf bodo 4. Marca pri založbi InsideOut izdali svoj četrti album ‘Into the Maelstrom’, vodja skupine Damon Fox pa pravi, da bo sveže drugačen.

Foxu se bo poleg dolgoletnega basista Duffya Snowhilla, pridružil še Mike Portnoy (ex-Dream Theater), ostali gostje po bodo razkriti naknadno. Naslovi nekak skladb so Hypersleep, Edge of Oblivion in Theater of Dreams.

Fox pravi: »Mislim, da bo Into the Maelstrom najboljši album Bigelfov do sedaj in verjamem, da nas bo, s svojo drugačnostjo, obrnil na glavo! Psihadelične kinematične pokrajine in melodični progresivni doom predstavljajo osnovo za album. Komaj čakam, da bodo oboževalci, stari in novi, doživeli vse njegove apokaliptične barve.«

Album prihaja po šestih letih od zadnjega albuma Cheat the Gallows, po katerem je skupina razpadla. Fox zanika, da je odpustil ostale člane skupine: »Splet osebnih, finančnih in domačih zadev je pogoltnil tako mene, kot tudi nekatere člane skupine. Prav tako pride tudi čas, kjer globoko v sebi začutimo, da ni več tistega pravega občutka pri ustvarjanju. In ta občutek je bil vzajemen. Preprosto povedano, šli smo vsak svojo pot brez prepirov.«  

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki