Billy Gibbons bo reaktiviral skupino Moving Sidewalks!

0 2

Avtor: Urban Bolta

Večina nas kakopak dolgobradega Billyja Gibbonsa sprva poveže z njegovim dolgoletnim ustvarjanjem pri ZZ Top. A še pred njihovo ero je bil Gibbons tudi član zasedbe Moving Sidewalks, s katero bo naslednje leto v New Yorku odigral promocijski nastop.

Moving Sidewalks se bodo združili v postavi originalnih članov Dona Summersa (bas kitara), Dana Mitchella (bobni) in Toma Moorea (klaviature). Skupaj s četrtim članom Gibbonsom bodo nastopili 30. marca v B.B. King Blues Club & Grillu v New Yorku. Izšla bo namreč kolekcija največjih kariernih presežkov skupine »Moving Sidewalks: The Complete Collection«, zato bo koncert izključno promocijske narave.

Gibbons je zasedbo ustanovil sredi šestdesetih, ustvarjali pa so v polju psihadeličnega blues rocka, kto večina rock zasedb tistega časa. Izdali so album »Flash« (1968) in dve leti kasneje zaradi vpoklica v vojsko dveh članov banda prenehali z delovanjem. Kot največji uspeh si četverica verjetno pripisuje dejstvo, da so uspeli igrati kot predskupina dvema danes kultnima aktoma: Jimiju Hendrixu in The Doorsom.

Kmalu po propadu Gibbonsove prve zasedbe je kitarist ustanovil trio ZZ Top, po uvodnem uigravanju sta prvotna člana Mitchella in Lanierja Grega svoje mesto prepustila Franku Beardu in Dustyu Hillu, vse ostalo pa je zgodovina…

Spodaj lahko prisluhnete skladbi 99th Floor, ki je leta 1968 v lokalnem okolju veljal za največji Moving Sidewalks hit.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki