Black Diamond v polnem pogonu!
Avtor: Aleš Podbrežnik
Heavy metalci Black Diamond so gotovo ena tistih slovenskih zasedb, ki nikakor ne more mirovati. Kljub temu, da je njihov prvenec “Last man standing” še praktično vroč, člani že intenzivno pripravljajo materiale za novi album. Ravno te dni večino svojega časa preživljajo v snemalnem studiu Multi Records, kjer poteka snemanje novega singla, pri čemer je ustanovnima članoma Igorju Manasijeviču in Nejcu Vidmarju na pomoč priskočil tudi dolgoletni sodelavec in podpornik banda Samo Urbančič. Prihodnji dnevi pa so rezervirani za frontmana Žanila Tataja – Žaka, basista Primoža Pavlina in bobnarja Marka Soršaka – Sokija, ki bodo najnovejšemu izdelku dodali še svojo udarno noto.
Po besedah kitarista in idejnega vodje Igorja Manasijeviča, ki je med drugim tudi avtor večine pesmi, so Black Diamond v odlični kondiciji tako v studiu kot tudi na odru, v letošnjem letu letu pa je njihova glavna ambicija predstavitev na številnih domačih in tudi tujih odrih. Pri odpiranju vrat v tujino so jim gotovo v pomoč izjemne recenzije prvega albuma evropskih in svetovnih medijev, dodatno težo bandu pa gotovo dodajata tudi člana z največjo kilometrino – Žak, sicer nekdanji član Divljih Jagod, ki je zapel večino skladb na prvencu in Soki, sicer tudi bobnar zasedbe Elvis Jackson.