Blood Of The Snake bo plošča da se ti zmeša!
Derek Sherinian je bil vidno blažen, ko je pridobil dve visokoleteči glasbeni ikoni k sodelovanju za svoj novi studijski album “Blood of the Snake” To sta Billy Idol in Slash (ex-Guns’n’Roses, Velvet Revolver). Tako se mu je ponudila priložnost, da posname priredbo klasike Jerryja Munga “In the Summertime”.
Sherinian komentira druženje s Slashem in Idolom takole: “To je bila moja najljubša pesem ko sem štel tri leta (kako oster spomin ima tale naš Derek). Billy je prepeval to pesem na vajah bolj za šalo kot zares v studiu. Bilo je zanimivo in takoj zatem smo se mu pridružili v spremljavi in izvedli pravi “jamm”. Popolnoma nehote smo tako prišli kasneje do spoznanja da smo pravzaprav odigrali verzijo, ki bi lahko služila kot odlična priredba. Za Slasha osebno menim, da je bil idealen kitarist za takšno pesem.”
Sherinian je Billyja Idola spremljal že na Idolovih koncertih prejšnje turneje.
Derek Sherinian bo izdal ploščo z naslovom “Blood of the Snake”, dne 31.07.2006, pri založbi Inside Out Records.
Tu je seznam pesmi:
1. CZAR OF STEEL 6:01
2. MAN WITH NO NAME 6:55
3. PHANTOM SHUFFLE 4:21
4. BEEN HERE BEFORE 4:30
5. BLOOD OF THE SNAKE 6:09
6. ON THE MOON 4:34
7. THE MONSOON 6:08
8. PRELUDE TO BATTLE 2:55
9. VIKING MASSACRE 4:58
10. IN THE SUMMERTIME 3:51
Glasbeniki:
Derek Sherinian (klaviature)
John Petrucci (kitara)
Zakk Wylde (kitara)
Yngwie Malmsteen (kitara)
Simon Phillips (bobni)
Tony Franklin (bas kitara)
Brad Gillis (kitara)
Brian Tichy (bobni)
Posebna gosta na plošči:
Billy Idol (vokal)
Slash (kitara)