Dark Tranquillity najavili enajsti album
Avtor: Primož Novak
Pionirji švedskega melodičnega death metala Dark Tranquillity bodo 4. novembra pri Century Media izdali 11. studijski album z naslovom »Atoma«.
Skupina pravi, da je posnela več kot polovico album in kot trenutno kaže, je album eden najbolj raznolikih izdelkov skupine, ki bo vseboval veliko različnih aspektov Dark Tranquillity zvoka. Vendar kaj več ne morajo podati, ker še vedno oblikuje celota albuma.
Album se trenutno snema v studiu klaviaturista Martina Brändströma, Rogue Music, v mestu Gothenburg. Miks so opravil izkušeni David Castillo, ki je poprej delal za Katatonio, Opeth, Candlemass idr. Naslovnico je ponovno naredil kitarist zasedbe Niklas Sundin.
Turnejski cikel za album se bo pričel s severnoameriško turnejo v novembru skupaj s Swallow The Sun, Enforcer in Starkill. Evropska turneja pa je planirana v začetku leta 2017.
V začetku leta je skupino zapustil dolgoletni kitarist Martin Henriksson, ki je napisal poprej veliko materiala. Tokratni album je v večini napisal bobnar Anders Jivarp s pomočjo Martina Brändströma, kitarist Niklas Sundin pa je napisal tri skladbe.