DidiWa s studijskim prvencem!
Avtor: Aleš Podbrežnik
DidiWa ustvarja svojevrstno avtorsko glasbo raznolikih ritmov, ki preskakuje med žanri etna, bluesa, jazza in rocka in se med drugim odlikuje z iskrenimi poetičnimi avtorskimi besedili. Po smrti soustanovitelja Klemena Komana, deluje skupina v zasedbi:
Vesna Godler (vokal),
Rok Tomšič (el. kitara),
Tilen Stepišnik (el. kitara),
Žiga Šercer (bobni) in
Gregor Solce (bas kitara).
V začetku decembra je izšla nestrpno pričakovana plošča Greva s štirinajstimi avtorskimi skladbami. Prvenec je bil predstavljen pred množično publiko v Klubu Gromka na Metelkovi.
Za več informacij nas najdete na Facebooku pod profilom Band DidiWa, pred kratkim pa smo postavili tudi spletno stran s kančkom humorja!
Najdete nas tudi na YouTube kanalu!
»Didiwa glasba je iskrena glasba. Je tvoja osebna glasba. Nežno sramežljiva, a priložnostno prav divje damsko prevzetna. Glasba, ki te najde, če le ti najdeš njo. Ki te začuti, če čute ji odpreš. Ki te močno objame, a ti pusti dihat’. Daje se vsem, a jemlje si jo vsak posebej. Nikoli je ne zmanjka. Ona ti je zvesta, ona gre s tabo na sprehod. Ve, kje te srbi. Plava proti toku. Je glasba, ki razgalja, a se ustavi pred mejo dobrega okusa. S tabo lahkotno stopiclja, te požene v svoboden dir in te takoj zatem nežno posadi nazaj. Je glasba, ki nikoli ne bo sirota. Je babičina, mamina in dekličina. Ona je njena in njegova ter zagotovo tudi moja.« (AK)