Dokončni razpad The Mars Volte
Pred kratkim je bilo poročano, da so se The Mars Volta odločili za dolgoročno pavzo. Zdaj je jasno, da gre za razpad benda – tako pravi pevec Cedric Bixler-Zavala, ki se ne vidi več kot del zasedbe.
Cedric je odločitev argumentiral, da se je za izstop iz skupine odločil zaradi Lopez-Rodriguezeve preobremenjenosti z Bosnian Rainbows. Zaradi slednjega projekta tudi ni želel na turnejo po Ameriki po izdani zadnji TMV plati. Cedric meni, da Lopez-Rodriguez ne posveča dovolj časa skupini, zato si ta ne zasluži delovanja – predvsem zaradi spoštovanja do fanov.
Zavala se je za konec še zahvalil vsem podpornikom benda v vseh teh letih.
Pevec svojo pot nadaljuje s kreiranjem solo albuma, ki naj bi bil akustične narave.