Elvis Costello na severnoameriško turnejo
Avtor: Urban Bolta
Britanski kantavtor Elvis Costello se bo junija podil po severnoameriških koncertnih odrih. Šlo bo za njegove prve headlinerske solo koncerte (brez benda) po letu 1999, ko je nastopal zgolj z dolgoletnim klaviaturistom Steveom Nieveom. Nekaj solo nasopov je sicer odigral tudi četa 2007, takrat kot predizvajalec folk legendi Bobu Dylanu.
Turnejo z desetimi koncertnimi termini bo otvoril 9. junija v St. Paulu, zaključil pa jo bo 12 dni kasneje v Nashvilleu. Še pred Ameriko pa se bo Costello posvetil svojim oboževalcem v Avstraliji in na Novi Zelandiji, kjer bo aprila odigral skupno sedem koncertov.