Genesis zaključili s snemanjem dokumentarnega filma!

0 3

Avtor: Aleš Podbrežnik

Genesis in BBC so zadnjih nekaj mesecev sodelovali skupaj pri snemanju dokumentarnega filma o skupini, ki bo noslil naslov “Genesis – Together And Apart”!

Gre za historični dokumentarec o eni najuspešnejših skupin v zgodovini rock glasbe, ki zaobjema obdobje poznih šestedetih, to je obdobje nastanka skupine, nadalje obdobje vizionarskega pionirstva oziroma slogovnega razcveta skupine skozi sedmeta, ko je razvijala samoniklo držo “s teatrom” ozaljšanega simfonično-progresivnega rocka, do preioblikovanja zvoka in sloga skozi osemdeseta ter devetdeseta, ko so Genesis uspeli na trgu ne le “preživeti”, pač pa nadgraditi komercialne uspehe z inkorporacijo jazz in pop sofisticiranosti v svoj siceršnje osupljivo izdelani občlutek muzikaličnosti ter tako zadržali primat skupine, ki je vselej postavljala nove standarde v produkciji zvoka.

Pri filmu je sodelovalo “velikih pet” in sicer Phil Collins, Peter Gabriel, Tony Banks, Mike Rutherford in Steve Hackett. Prvfič po letu 1975 (to je leto, ko je Peter Gabriel zapustil Genesus, da se posveti solo karieri). se je pripetilo, da “velikih pet” znova sodeluje skupaj!

Film nas popelje skozi fascinantno zgodbo, v kateri skupina raziskuje svoje skladateljske domete,doživlja karierne vzpone in padce, obenem pa ponuja dokumentarni film arhivski material, ki ga doslej Genesis še nikdar niso uradno uporabili, prav tako pa nekatere redke inserte koncertrnih posnetkov, ki zaokoržajo celotno kariero skupine Kdaj bo film uvrščen na spored britanske televizije, še ni znano!

Izšel bo tudi v obliki  DVDja in Blu-ray-a. Več podrobnosti bo znanih v prihodnje!

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki