Ghost Brigade prenehali z delovanjem
Avtor: Primož Novak
Finski melanholiki Ghost Brigade so sporočili, da so do nadaljnjega neaktivni.
Skupina razlaga, da ko so leta 2005 pričeli z delovanjem, da se bodo z glasbo ukvarjali, dokler bodo v njej uživali. Če se to spremeni v neko obvezo, ki ne prinaša dovolj motivacije, potem si bodo vzeli premor, do česar je skupina tudi prišla. Pomanjkanje motivacije je preprosto pripeljalo do tega, da ne morejo nadaljevati in se posvečati glasbi s srcem.
Skupina je v svoji desetletni karieri posnela 4 albume, zadnji IV – One with the Storm je izšel lansko leto.
Skupina je nastopila tudi dvakrat v Sloveniji, nazadnje na festivalu Metaldays 2014.