Iced Earth predstavljajo novega kitarista!

0 2

Avtor: Rok Klemše

Pred kratkim so poročali, da je po desetih letih Iced Earth zapustil kitarist Troy Steele, ki je s skupino posnel albuma Dystopia in Plagues of Babylon.

Skupina je po dobrem mesecu oznanila ime novega kitarist, in sicer je to Jake Dreyer (Witherfall, White Wizzard, Kobra and the Lotus). Jake bo svoje kitarske sposobnosti predstavil na novem albumu, prvič pa bo s skupino v živo nastopil novembra na Hammerfestu v Nemčiji.

Jake je kitaro začel igrati pri svojih osmih letih, pri enajstih pa ustanovil svoj prvi bend Stealth. Za svoje vzornike šteje Jasona Beckerja, Paula Gilberta, Martyja Friedman, Yngwie Malmsteena in Jeffa Loomisa.

Iced Earth se po enoletni pavzi zaradi Schafferjeve operacije na odre vračajo novembra s turnejo MTV Headbangers Ball, na kateri se jim bodo pridružili Ensiferum, Kataklysm in Unearth. Nam najbližje se bo turneja ustavila 16. decembra na Dunaju.

Nov studijski album Iced Earth s predvidenim naslovom The Judas Goat izide prihodnje leto.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki