Iggy Pop okrcal moderno glasbo
Avtor: Urban Bolta
Nekdanji The Stooges frontman in kasnejši uspešni solo izvajalec Iggy Pop se nikoli ni oziral na besede, ki jih izreka – tokrat je okrcal današnjo moderno glasbo in njene izvajalce.
Iggy Pop, ki v glasbeni industriji vztraja že skoraj neverjetnih 50 let, je dandanašnje izvajalce označil za »produkte, ki vsebujejo bolj malo glasbe« in jih primerjal z nizkocenovnimi pijačami. »Tistimi, ki vsebujejo samo 10 procentov soka«.
A motite se, če mislite, da Iggy Pop obožuje vso glasbo iz polpretekle zgodovine. »Spomnim se, kako je bilo, če si konec petdesetih preklopil na kakšno ameriško televizijsko postajo, kjer so neprestano vrteli neke drugorazredne Elvisove kopije«.
Danes 64-letna punk ikona pravi, da je nekoč kot najstnik delal v trgovini, kjer so prodajali plošče. V dolgih dneh, ki jih je prebil za vrati te trgovine, se je glasbeno izobrazil: »Takrat sem dobil ime, glasbeno izobrazbo in osebnost«. To so bili po Iggy Popovih besedah tudi časi, ko je mladina veliko bolj cenila glasbo, kot jo danes.