Iron Maiden predstavljajo Ed Force One 747

0 3

Avtor: Rok Klemše

Da so Iron Maiden eden največjih bendov vseh časov ne dokazuje le dobrih štirideset let neprestanega delovanja, šestnajst studijskih albumov, vpliv na nešteto bendov, milijoni fenov in razprodane turneje, temveč tudi kraljevski način prevoza.

Iron Maiden so avtobuse pred nekaj leti zamenjali z Boeingom 757, na letošnji Book of Souls turnejo, ki je prav danes štartala na Floridi, pa bo Bruce Dickinson skupino prevažal s povsem novim Ed Force One, gigantskim Boeingom 747. Z njim bodo naredili 50 postankov po vsem svetu, kako pa letalo izgleda od bližje predstavi Dickinson v spodnjem videu.

Zakaj menjava 757 za večji 747? Bend pravi, da na 757 preprosto ni bilo prostora za vso opremo, kar obeta ogromno odrsko produkcijo. 747 v dolžino meri skoraj 71 m, dobrih 19 m v višino, premer kril pa je kar dobrih 64 m.

Iron Maiden se bodo z The Book of Souls nam najbližje ustavili 26.7. v Trstu, dan kasneje pa v Splitu, kot predskupina pa jih bodo spremljali The Raven Age, skupina sina Stevea Harrisa, Georga.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki