Katatonia objavili skladbo Old Heart Falls

0 1

Avtor: Primož Novak

Švedski melanholični rockerji Katatonia predstavljajo skladbo Old Heart Falls z novega albuma »The Fall Of Hearts«, ki izide 20 maja pri založbi Peaceville.

»The Fall Of Hearts« je bil posnet v stockholmskemu studiu Gröndahl & Tri-lamb, za produkcijo sta poskrbela člana skupine Anders Nyström (kitara) in Jonas Renkse (vokal). Za postprodukcijo pa je poskrbel Jens Bogren (Opeth, Devin Townsend) v svojemu studiu Fascination Street, za zvok je dodatno poskrbel Karl Daniel Lidén (The Ocean, Greenleaf). Naslovnico pa je ponovno naredil priznani Travis Smith.

Na prihajajočem albumu, ki bo nasledil »Dead End Kings« iz leta 2012, se bo predstavil novi bobnar Daniel “Mojjo” Moilanen ter kitarist Roger Öjersson (Tiamat), ki je prišel v času snemanja in prispeval nekaj solaž. Skupina za album pravi, da je zopet porinila meje ustvarjanja izven svojih korenin, s čimer cilja zopet na nove oboževalce, ki jim je po godu glasba v stilu Opeth in Anatheme.

Zadnja štiri leta je skupina poleg promocije albuma »Dead End Kings« izdala še dva posebna albuma, prvi z naslovom »Dethroned & Uncrowned« (2013) predstavlja akustično verzijo Dead End Kings, drugi z naslovom »Sanctitude« je izšel leta 2015, gre pa za koncertni akustičen album. Obe izdaja prikazujeta potovanje skupine proti trenutnemu bolj progresivnemu zvoku.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki