Katatonio zapušča bobnar Daniel Liljekvist
Avtor: Sebastijan Videc
Uradna Danielova izjava:
Dragi prijatelji in oboževalci,
O tem sem razmišljal zadnjih nekaj mesecev in sprejel žalostno odločitev, da moram zapustiti skupino. To nima opraviti ničesar z ‘različnimi pogledi v skupini’ ali podobnim sr**jem. Preprosto ne zmorem več kombinirati službe, družine ter se 100% predajati Katatoniji. Čas je zelo groba reč za glasbenike in odločil sem se, da se bom posvetil družini ter poiskal normalno službo, ki bo poskrbela za plačane položnice.
V zadnjih 14 letih sem preživel nekaj najboljših trenutkov skupaj z meni najljubšimi ljudmi na svetu. Z njimi sem obiskal cel planet,…. z mojo drugo družino. Hvala vam! Pogrešal bom igrati z vami in pogrešal se bom družiti z vami in preživljati čas na turnejah. In pogrešal bom srečevati oboževalce Katatonie po celem svetu. Veste kdo ste. Preprosto neverjetni ste! Ne bom pogrešal vseh spak in idiotov na katere smo naleteli skozi vsa ta leta. Verjetno ne veste kdo ste. In ne bom pogrešal slabe hrane, zanič piva in bananinega soka…
Z vami sem bil Daniel, ki se je*beno rockersko poslavljam! Na zdravje!
Uradna izjava skupine:
Ob Danielovem slovesu smo žalostni in prazni, vendar njegovo odločitev povsem razumemo. Nič ne traja večno in vse dobre stvari se enkrat končajo, slej kot prej. Vendar je to še toliko bolj frustrirajoče, ko se to zgodi zaradi napačnih razlogov ali še pred razpadom skupine. Žal se ne moremo pretvarjati, da trenutna klima v skupini nima nič z njegovim odhodom; gre pravzaprav še za eno žrtev, ko se glasbeniki dandanes borijo za svoj obstoj s trenutno sceno/glasbeno industrijo. Tragično, ta situacija prisili člana, brata – in dolgoletnega, pri oboževalcih najbolj priljubljenega bobnarja – da zapusti skupino, kateri je žrtvoval več kot desetletje in pol svojega časa. Čeprav upamo, da se bomo lahko o tem še pogovorili in na novo presodili položaj, pa smo mu hvaležni za vsa leta, ki smo jih preživeli skupaj in želimo Danielu vso srečo v prihodnosti. Da se razumemo, razhajamo se kot člani skupine, a sigurno ostajamo prijatelji.
K sreči pa to ne bo vplivalo na prihajajoče koncertne nastope. Turneja z imenom ‘Dethroned & Uncrowned – Unplugged & Reworked’, ki se začne prihodnji mesec, bo potekala nemoteno, na Danielovo mesto pa bo vskočil JP Asplund – njegovo bobnanje je bilo moč slišati že albumih Dead End Kings/Dethroned & Uncrowned. Na prihajajočih poletnih festivalih bo vlogo bobnarja opravljal Daniel Moilanen (ex-Engel).