Ko se vnamejo palače
Kar je dobro, ni potrebno spreminjati. Lamb Of God so tako pristali na vnovično sodelovanje z režiserjem Donom Argottom, ki po Killadelphi in obširnem dokumentiranem potepu po turnejskih poteh virginijskih metalskih veljakov, DVD-ju Walk With Me In Hell, najavlja razvpito nadaljevanje. Nov dokumentarec se bo dotaknil dogajanja po izčrpavajočem sojenju Randyju Blythu, ki je bil zaprt in obtožen uboja 19 letnega fanta Daniela Noseka na koncertu, pri katerem ga je Blythe z odra nevede brutalno pahnil v smrt. Dokumentarni film As The Palaces Burn govori prav o domala popolnem zlomu zasedbe, o miljonskih sodnih stroških in skorajšnjem bankrotu zasedbe.
Argott je doslej zakrivil kar nekaj dobrih dokumentarcev. Poleg ritchmondske zasedbe je pod drobnogled vzel Bobbyja Lieblinga in reformiranje Pentagramov s filmom Last Days Here, posnel film Rock School (ki je resnična različica filma School Of Rock) ter številne druge. Namen dokumentarca As The Palaces Burn, ki si ime nadeva po istoimenskem albumu iz leta 2003, bo namenjen slavljenju desete obletnice tega izjemnega ploščka, namesto LOG pa bodo glavni v žarišču leč kamer tokrat fani. Tragedija v Pragi projekta ni iztirila, temveč ga je preusmerila v zgolj novo smer, napeta zgodba sodne grozljivke pa pove tudi zgodbo nesrečnega Daniela kot tudi zgodbo zasedbe. Dokumentarec bo premierno uprizorjen na festivalu dokumentarnega filma v Amsterdamu med 20. Novembrom in 1. decembrom, v DVD obliki pa bo na voljo že prihodnje leto.